
Преди време попаднах на сносен анализ за държавната образователна система във в-к Дневник. Един от основните факти в него бе, че тя – системата е под чиновнически контрол. Което ме накара да си мисля за… супергероите.
Гилгамеш, Ахил, Херкулес, Супермен, Спайдърмен, Хълк – всички имат общи черти и връзка с метафизичното. Независимо дали носят божествено ДНК или са резултат от мутации, облъчвания, извънземна намеса те са дарени със сили и средства отвъд човешките.
Как свързах анализа за училищата със супергероите ли? Прочети повече





